Baldų gamyba
Pagrindinis “baldų pagal individualius užsakymus” privalumas tas, kad galima pasirinkti:

  • individualų dizainą;
  • didžiulis medžiagų pasirinkimas (LMDP, MDF, faneruota plokštė, fanera, stiklas, metalas, aliuminis ir t.t.)
  • didžiulis spalvų pasirinkimas kurių dėka baldus galima pritaikyti, bet kokiame interjere.
  • Naudingiausiai ir ergonomiškai išnaudotas plotas.

Neretai tokie baldai gali būti ir pigesni už standartinius, kadangi naudojami įvairūs konstrukciniai spendimai leidžiantys sutaupyti medžiagas arba jas pakeisti į pigesnes. Pvz.: Virtuvės spintelių korpusus galima daryti iš pigesnes plokštės (baltos, pilkos), kadangi dažnai matosi tik fasadai.

Bet kurią užduotį galima spręsti, bet kuriame kainų lygyje. Kiekvienas sprendimas įtakoja kainą. Baldai gali būtį padaryti iš prabangiausių medžiagų ir profesionalų, o gali būti ir sukalti kaimyno. Nuo kainos priklauso rezultato kokybė. Tiesa, ne visada. Brangiai galima nupirkti ir prastą daiktą, bet ir pigiai gerą .... Baldų kokybė – tai panaudotos medžiagos, kokybiškas surinkimas, naudojimo patogumas, išvaizda ir tarnavimo laikas. Todėl pirkėjui būtina žinoti, kiek jis gali skirti pinigų baldų pirkimui.

Kadangi baldai gaminami pagal individualius užsakymus, didžioji dalis atsakomybės už rezultatą tenka užsakovui – vartotojui. Pagrindinis dalykas ką reikėtų žinoti – pigūs baldai negali būti kokybiški. Tai nereiškia, kad teisinga būtų pirkti tik brangius baldus. Atvirkščiai, sandėliuke, kur guli nelabai reikalingi daiktai neverta statyti prabangios spintos. O miegamajame spinta su stumdomomis durimis ir begarse bėgelių sistema, bei veidrodžiu nuo grindų iki lubų džiugins kiekvieną dieną.

Paprastai baldams suteikiama 1-4 metų garantija. Pagrindiniai gendantys elementai tai furnitūra: vyriai, įvairūs pakėlimo mechanizmai, bėgeliai, stalčių mechanizmai, briaunos užklijavimas. Dažnai furnitūra yra viena iš brangiausių sudedamųjų dalių balde (virtuvėje, spintose su stumdomomis durimis). Jos kokybė pasižymi tuo, kad ji yra ilgaamžė ir tarnauja daugelį metų. Jeigu furnitūra sugenda ar lūžta, baldas išsikraipo, nebegalima juo naudotis ir ilgainiui jis tampa paprasčiausia griuvena. Todėl svarbu baldus užsakinėti žinomose, savo vardą jau rinkoje užsitarnavusiose firmose, o ne pas vienadienius baldžius – “garažinius”.

Prieš apsisprendžiant dėl vieno ar kito balto pirkimo dažnai prašoma suprojektuoti baldą vienoje firmoje, o paskui projektas duodamas paskaičiuoti kitiems. Tai dažnai nepasiteisina. Individualių baldų gamintojų kainos yra nusistovėję todėl siekiant gauti darbo, kai kurios firmos pasiūlo mažesnę kainą komplektuodami baldą su prastesne furnitūra. Į furnitūrą reiktų atkreipti ypatingą dėmesį, juk baldai perkami ilgam laikui.

Yra keturi pagrindiniai baldų kainų lygiai neskaitant furnitūros:

  • Tai baldai iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Pati populiariausia ir pigiausia baldinė medžiaga. Yra didžiulė spalvų gama;
  • Baldai iš dulkių plokštės (MDF). Tai medžiaga kurią galima dažyti įvairiausiomis spalvomis;
  • Baldai iš medžio drožlių plokštės dengtos natūralios medienos lukštu. Tai ne grynas medis, tačiau kas nori natūralesnių medžiagų tai neblogas pasirinkimas;
  • Populiariausi šiandien – kombinuoti baldai. Korpusai gaminami iš LMDP, o fasadai iš iš medžio drožlių plokštės dengtos natūralios medienos lukštu.

Kad pirkėjas teisingai pasirinktų norimą baldą, jam būtina žinoti kokius klausimus jis turi užduoti pardavėjui, - konsultantui, architektui, kokios yra pasirinkimo galimybės, kad nenusipirkti pirmą pasitaikiusį baldą. Pirkėjui aiškinama, pavyzdžiui, kad baldas gali būti padarytas iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Mūsų pasąmonėje užsifiksavę iš tarybinių laikų, kad LMDP – blogiau. Iš tikro tai LMDP niekuo ne blogiau, ji tiekiama iš Vokietijos fabrikų turinti aukščiausius kokybės standartus ir pritaikyta baldų pramonei.

Dažnai baldų kainos skelbiamos ilginiais metrais. Tai labai sąlyginis dydis. Kada yra sakoma, kad, tarkim, virtuvės baldų ilginio metro kaina yra mažiau kaip 290 eurų, tai kalba eina, apie pačią pigiausią plokštę, žemiausios kokybės stalviršį, briaunos užklijuotos popieriumi (melaminu), įskaičiuota pati pigiausia furnitūra, o tiksliau - tai nereali kaina.

Virtuvės ilginio metro kaina priklausomai nuo pasirinktų medžiagų bei furnitūros gali svyruoti nuo 290 iki 2900 eurų. Analogiškai ir spintos su stumdomomis durimis. Dažniausiai ilginio metro kaina yra sakoma durų ir minimum vidinės įrangos. Reali kaina – kartu su pakabomis, liftais, stalčiais, krepšiais, apšvietimu ir k.t. greičiausiai bus du, tris kartus didesnė.


Inv. Įm. "EPO baldai" @ 2019
Visos teisės saugomos
El. paštas: info@epobaldai.lt
Dizainerė-projektuotoja: Sandra Salikaitė, tel.: +37067104402
Dizainerė-projektuotoja: Giedrė Baležentienė, tel.: +37060083882
Rask mus Facebook`e